Przejdź do głównej treści
MBE PL
Najczęściej wyszukiwane słowa
Wysyłka
Drukuj
Franczyza
Centrum Mbe

 

 

Wyniki MBE Worldwide Group za 2023 r.

Mediolan, Włochy, (22 kwietnia 2024 r.): Grupa MBE Worldwide („MBE”) zamknęła rok finansowy 2023 z przychodami brutto w wysokości 1,4 mld euro (1,5 mld USD) w całym systemie – wygenerowanymi za pośrednictwem sieci franczyzowej złożonej z 3 190 centrów rozwiązań biznesowych w 58 krajach – i 22 mld euro (23,8 mld USD) wartości towarów brutto sprzedanych za pośrednictwem cyfrowej platformy handlu elektronicznego.

W 2023 r. MBE otworzyło 110 nowych centrów rozwiązań biznesowych na całym świecie i podpisano cztery nowe umowy licencji Master License (ML) – w Paragwaju, Urugwaju, na Malcie i na terytorium Delhi (Indie) – rozszerzając w ten sposób swoją globalną obecność na nowe terytoria. Ponadto w 2023 r. MBE z powodzeniem sfinalizowało strategiczne przejęcia PACK & SEND UK i PACK & SEND New Zealand od byłych Master Licencjobiorców, poszerzając w ten sposób swoją bezpośrednią obecność na rynkach Wielkiej Brytanii i Oceanii.

Mogę z dumą powiedzieć, że rok 2023 był dla nas ogólnie dobrym rokiem, zarówno pod względem wzrostu organicznego, jak i nieorganicznego„, mówi Paolo Fiorelli, prezes i dyrektor generalny MBE Worldwide. W trudnym kontekście makroekonomicznym, wciąż zaostrzanym przez kwestie społeczno-polityczne, wysoką inflację, wysokie stopy procentowe, niepewność co do zasobów energetycznych i rosnące koszty łańcucha dostaw, nasze wyniki są produktem ubocznym naszej odporności i naszych skoncentrowanych wysiłków jako zespołu. Zwiększyliśmy przychody brutto całej Grupy MBE Worldwide o +8% rok do roku: ambicja, wytrwałość, zaangażowanie i pasja każdego z naszych pracowników, zarówno na poziomie korporacyjnym, jak i sieciowym, napędzały nasze codzienne działania i pomogły nam osiągnąć ten wzrost”.

Paolo Fiorelli dodatkowo stwierdza: „Nadal wzmacniamy nasze możliwości jako wiodącego dostawcy usług handlowych dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz konsumentów, wykorzystując synergię naszej zintegrowanej platformy składającej się zarówno z aktywów fizycznych, jak i cyfrowych. Dzięki niej w 2023 roku zaspokoiliśmy potrzeby handlowe ponad 1,1 miliona klientów biznesowych na całym świecie”. MBE zobowiązuje się zawsze szukać nowych i zróżnicowanych sposobów, aby lepiej zaspokajać potrzeby klientów MBE we wszystkich kanałach w dzisiejszym, szybko zmieniającym się środowisku biznesowym. MBE wykorzystuje pasję, zaangażowanie i umiejętności swoich pracowników, w połączeniu z innowacyjnymi technologiami, aby pomóc wszystkim swoim klientom w rozwiązywaniu ich codziennych wyzwań.

O MBE Worldwide

MBE Worldwide S.p.A., prywatna firma z siedzibą we Włoszech, jest wiodącą platformą handlową dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz konsumentów, oferującą rozwiązania w zakresie handlu elektronicznego, realizacji zamówień, wysyłki, marketingu i druku za pośrednictwem wielu marek i operacji wielokanałowych: PrestaShop, Mail Boxes Etc. (z wyjątkiem USA i Kanady), PostNet, PACK & SEND, Spedingo.com, AlphaGraphics, Multicopy, Print Speak, GEL Proximity i World Options. W 2023 r. połączenie fizycznej platformy – w tym 3 190 centrów rozwiązań biznesowych w 58 krajach z ponad 12 500 pracownikami – z cyfrową platformą handlu elektronicznego obsługiwało ponad 1,1 mln klientów biznesowych na całym świecie, generując 1,4 mld euro (1,5 mld USD) przychodów brutto w całym systemie i 22 mld euro (23,8 mld USD) wartości towarów brutto. Wszystkie dane za cały rok 2023, stan na 31 grudnia 2023 r.