Przejdź do głównej treści
MBE PL
Najczęściej wyszukiwane słowa
Wysyłka
Drukuj
Franczyza
Centrum Mbe

F.A.Q.

OKREŚLENIA DOTYCZĄCE FRANCZYZY I SŁOWNICZEK

Franczyza to skuteczny system sprzedaży, który oferuje właścicielom małych firm możliwość bycia bardziej konkurencyjnym, rozwoju i powodzenia dzięki korzyściom skali typowym dla większych firm w połączeniu z zaangażowaniem i siłą napędową przedsiębiorców.

  • Franczyza stanowi dziś optymalne rozwiązanie dla tych, którzy zamierzają wykonywać wolny zawód: jest to model rozwijający się również na poziomie międzynarodowym, który w scenariuszu ekonomicznym stał się coraz bardziej konkurencyjnym narzędziem promocji produktów i usług poprzez nową, ustandaryzowaną formułę.
  • Kiedy inwestujesz we franczyzę, jesteś wspierany przez sprawdzony model biznesowy. Inwestując w znaną franczyzę, jesteś wspierany przez potężne kampanie marketingowe i reklamowe, które pomogą Ci przyciągnąć klientów. Otwierając franczyzę nie jesteś sam, zawsze możesz liczyć na pomoc franczyzodawcy, gdy natrafisz na przeszkodę.
  • Otwierając franczyzę masz system wsparcia od samego początku. Ryzyko związane z rozpoczęciem franczyzy  jest znacznie mniejsze niż w przypadku innego biznesu.
  • Mail Boxes Etc. wprowadza Cię do dynamicznego sektora o dużym potencjale, takiego jak logistyka i eCommerce.

Jest to klauzula umowy franczyzowej, na podstawie której franczyzodawca gwarantuje franczyzobiorcy, że określony obszar terytorialny nie zostanie dotknięty przez otwarcie innego sklepu z tym samym znakiem, niezależnie od tego, czy jest to punkt franczyzowy czy własny.

Franczyzobiorca lub partner to osoba fizyczna, niezależna finansowo i prawnie, która podpisuje umowę franczyzową.

Franczyzodawca jest właścicielem systemu biznesowego i związanych z nim znaków towarowych lub nazw handlowych. Franczyzodawcy umożliwiają franczyzobiorcom korzystanie z ich systemu i znaku towarowego na podstawie licencji w wyznaczonym obszarze i za odpowiednią opłatą. Następnie wspierają swoich franczyzobiorców zarówno w rozpoczęciu działalności, jak i w dalszym jej prowadzeniu.

Umowa franczyzowa wyznacza określony obszar terytorialny, w obrębie którego nie będą otwierane kolejne centra MBE.

Tak, w umowie franczyzowej określono obszar terytorialny, w którym nie będzie dozwolone otwieranie kolejnych centrów MBE.

Jest to zbiór wiedzy i umiejętności o charakterze technicznym i handlowym, identyfikowany przez markę i sprawdzony przez franczyzodawcę, dotyczący produkcji, marketingu i dystrybucji produktów lub usług, który franczyzodawca przekazuje swoim franczyzobiorcom.

FRANCZYZA MBE

Tak, można. Powodów sprzedaży działającego Centrum MBE może być kilka. Wspólnie z Państwem ocenimy taką możliwość.

Mail Boxes Etc. to koncepcja kompleksowej obsługi, która oferuje połączenie różnych usług, aby pomóc w zaspokojeniu codziennych potrzeb ludzi.

Centra Usług MBE ułatwiają działalność przedsiębiorców, firm i klientów indywidualnych poprzez rozwiązania cyfrowe i fizyczne, wysyłkę, realizację zamówień, marketing, e-commerce i rozwiązania w zakresie druku, dostarczane z wyróżniającym się i unikalnym poziomem obsługi klienta. Umożliwiamy klientom indywidualnym i biznesowym – głównie małym i średnim firmom – zwiększenie produktywności poprzez outsourcing potrzeb i procesów niezwiązanych z podstawową działalnością do MBE. 250-000 klientów biznesowych wybrało już rozwiązania MBE!

Nasi klienci to zarówno małe i średnie przedsiębiorstwa, jak i klienci indywidualni. Jednak wszyscy mają jedną wspólną cechę: chcą wsparcia i doradztwa od konkretnej osoby oraz praktycznych rozwiązań dla zaspokojenia swoich potrzeb. Przychodzą do nas, ponieważ jesteśmy lokalni i gotowi aby zapewnić pomoc, wiedzę i obsługę klienta, której potrzebują.

Tysiące małych i średnich firm chce zrobić skok w stronę innowacji. A dzięki Twoim nowym umiejętnościom będą mogły to zrobić.

Wraz z rozwojem sektora e-commerce i logistyki, małe i średnie przedsiębiorstwa, które zasiedlają dzisiejszy rynek, potrzebują codziennego wsparcia ze strony wyspecjalizowanych specjalistów. Kogoś zawsze gotowego do dostarczenia właściwych rozwiązań. Dołączając do świata MBE, możesz być tym partnerem, przenosząc logistykę e-commerce Twojego klienta na nowy poziom efektywności, a my pozostaniemy u Twojego boku. Mail Boxes Etc. jest jedną z największych na świecie sieci centrów usługowych, należących i zarządzanych przez niezależnych Przedsiębiorców, którzy dostarczają rozwiązania w zakresie wysyłki, logistyki i e-commerce, druku i marketingu dla firm oraz osób prywatnych. Według ostatnich badań, globalny rynek e-commerce osiągnie 8,1 biliona dolarów do 2026 roku. Trend, który będzie rósł w najbliższych latach. Rozpoczęcie własnego biznesu na rynku e-commerce i logistyki może być właściwym posunięciem.

W zglobalizowanym świecie silnie zorientowanym na zakupy online, wymiana handlowa dotyczy obecnie nie tylko dużych sieci, ale także prywatnych nabywców. Towary przemieszczają się w coraz szybszym tempie i w coraz większych ilościach, w miejscach i obszarach bardzo różniących się od siebie zarówno pod względem geograficznym jak i politycznym.

Franczyza MBE stanowi również interesującą okazję dla tych lokalnych przedsiębiorców, którzy chcą stać się częścią procesu wzrostu i rozwoju sektora jako protagoniści. W rzeczywistości, stając się punktem odniesienia dla sieci dystrybucji, można rozpocząć własną działalność przy wsparciu ze strony zespołów doradczych dużych grup, zdolnych do kierowania nowymi działaniami za pomocą kampanii marketingowych, programów szkoleniowych i dedykowanego wsparcia.

Aspirujący franczyzobiorcy MBE mogą pochodzić z różnych środowisk i posiadać różne umiejętności. Cechy skutecznych partnerów Mail Boxes Etc. obejmują silnego ducha przedsiębiorczości, wielki entuzjazm, osobistą motywację, sprawne umiejętności organizacyjne i chęć podejmowania nowych wyzwań.

Otwarcie Centrum MBE wymaga dwóch osób – albo dwóch równorzędnych partnerów: przedsiębiorcy i współpracownika. Idealny kandydat to również przedsiębiorca z pasją i gotowością do sprzedaży, który aktywnie poszukuje klientów biznesowych, którzy dostrzegają wartość dodaną i podejście do sprzedaży doradczej usług MBE.

Idealnym kandydatem na franczyzobiorcę MBE jest osoba pragnących większej autonomii w swojej karierze, jest przedsiębiorcza, jest właścicielem firmy i pracują na własny rachunek przy czym szuka dywersyfikacji swojej działalności.

MBE oferuje stałe sesje szkoleniowe w celu dalszego wspierania rozwoju wiedzy biznesowej i profesjonalnych umiejętności sprzedaży. Szkolenia te mogą być prowadzone przez przedstawicieli firmy, spotkania sieciowe/regionalne z innymi partnerami biznesowymi MBE, warsztaty, filmy wideo, szkolenia w centrum, sesje wspierane przez dostawców itp.

Obserwowaliśmy otwarcie setek Centrów MBE. Nasze doświadczenie pozwala nam na ocenę i wybór odpowiedniej lokalizacji.

MODEL BIZNESOWY MBE

Obecnie istnieje około 1.800 Centrów MBE w ponad 45 krajach na całym świecie. Świadczy to o elastyczności, możliwości adaptacji i zastosowania MBE praktycznie w każdym środowisku kulturowym i gospodarczym.

Oczywiście, dzięki Działowi Design & Construction, MBE przygotowuje plan projektowy szczegółowo określający układ, wymagania dotyczące mebli i urządzeń. Pomagamy w nadzorowaniu procesu otwarcia Centrum, a następnie akceptujemy jeżeli jest w pełni zgodny ze standardami korporacyjnymi MBE. Nasz proces pomaga w optymalizacji kosztów i szybkim otwarciu Centrum.

MBE świadczy wyjątkowy pakiet usług dla lokalnych mieszkańców i firm. Sukces jest silnie związany z koncepcją, którą realizujemy. Wchodzeniem w interakcje z ludźmi, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz Centrum MBE, aby promować działalności. Niezależnie od tego, czy jest to firma czy klient indywidualny rozwój bazy stałych klientów zależy od wsłuchiwania się w ich potrzeby a następnie rozwiązywania codziennych wyzwań.
MBE zapewnia również omni-channel marketing i wesprze Cię poprzez nasze programy biznesowe, inicjatywę generowania leadów oraz kampanie.

Po prostu doświadczenie i korzyści skali zmniejszają ryzyko. MBE pomoże Ci szybciej rozpocząć działalność i szybciej odnieść sukces. Porozmawiaj z kimś z naszej sieci, aby się przekonać.

Szkolenie wstępne MBE składa się z cyklu szkoleń na platformie e-lerningowej, w Centrali MBE oraz w Centrach MBE i trwa ok 5 tygodni. Oprócz podstawowych aspektów operacyjnych, koncentruje się przede wszystkim na budowaniu umiejętności rozwoju biznesu.

Rozpoczęcie każdej działalności gospodarczej wymaga posiadania kapitału początkowego i bieżącego kapitału obrotowego. Może on być uzyskany z pożyczek, dotacji, subwencji lub innych zasobów.