Przejdź do głównej treści
MBE PL
Najczęściej wyszukiwane słowa
Wysyłka
Drukuj
Franczyza
Centrum Mbe

Koncept franczyzowy z zagranicy – dlaczego warto?

 

Szansę na szybki rozwój franczyzy w Polsce dostrzegła włoska grupa Fineffe, będąca właścicielem m.in. dwóch światowych marek – Western Union oraz Mail Boxes Etc. Obie sieci od lat zachowują dominującą pozycję na rynku. A to pokazuje, że Fineffe doskonale wie, jak zarządzać biznesem.

Koncept franczyzowy Mail Boxes Etc. jest prosty, a zarazem innowacyjny. Oferta skierowana do małych i średnich firm odpowiada na potrzeby polskiego rynku, który wchodzi w fazę profesjonalizacji. Doświadczenia z Europy Zachodniej pokazują, jak dobrze koncept Mail Boxes Etc. się sprawdza.

Fineffe nie ma wątpliwości, że w Polsce sieć nadal będzie przynosić zyski, również w długim okresie. Oczywiście rynek się zmienia, ale spółka przystosowuje się do zmian. Pokazały to poprzednie lata, kiedy ofertę usług kurierskich Mail Boxes Etc. stopniowo uzupełniano o poligrafię i wirtualne biuro.

To nie koniec korzyści płynących ze współpracy z globalnym franczyzodawcą. Międzynarodowy charakter sieci ułatwia współpracę z klientami wymagającymi nietypowych rozwiązań. W razie potrzeby możliwa jest kooperacja z zagranicznymi punktami Mail Boxes Etc.

Ważną kwestią jest efekt skali. Międzynarodowa spółka ma podpisane niezwykle korzystne umowy z wykonawcami usług (jak firma kurierska UPS) i dostawcami produktów. Dzięki temu oferta jest korzystna dla klienta, a jednocześnie zapewnia franczyzobiorcy wysoką marżę.

Duży gracz może pozwolić sobie na zbudowanie naprawdę skutecznej strategii marketingowej. Obok profesjonalnej reklamy lokalnej i internetowej przewidywana jest także kampania telewizyjna, pozwalająca na dotarcie do bardzo szerokiego grona odbiorców.

Mail Boxes Etc. to także nowoczesne, zachodnie podejście do franczyzobiorców. Szkolenia obejmują praktyczną stronę prowadzenia biznesu, ale również: zarządzanie operacyjne, zarządzanie ludźmi, sprzedaż i obsługę klienta czy marketing. Franczyzobiorcy w każdej sytuacji mogą korzystać z pomocy ekspertów z centrali.

Podsumowując, zaletą współpracy z międzynarodową siecią franczyzową jest to, że korzystamy z jej globalnych możliwości, wypracowanych przez lata standardów i strategii długookresowego rozwoju.

 

Mail Boxes Etc. to międzynarodowa sieć, która dużo w Polsce inwestuje. Co to oznacza dla franczyzobiorcy? Polski rynek intensywnie się rozwija, dając przedsiębiorcy duże szanse na imponujący zwrot z inwestycji. Nie zawsze jednak zauważamy możliwości znajdujące się na wyciągnięcie ręki.