##COUNTRY##

At the moment there are no Service Centers in ##COUNTRY##.
If you are interested in opening a Center or acquiring the Licence please contact:

MBE WORLDWIDE


Wstecz
Dołącz do sieci MBE

Koncept franczyzowy z zagranicy – dlaczego warto?

Szansę na szybki rozwój franczyzy w Polsce dostrzegła włoska grupa Fineffe, będąca właścicielem m.in. dwóch światowych marek – Western Union oraz Mail Boxes Etc. Obie sieci od lat zachowują dominującą pozycję na rynku. A to pokazuje, że Fineffe doskonale wie, jak zarządzać biznesem.

Koncept franczyzowy Mail Boxes Etc. jest prosty, a zarazem innowacyjny. Oferta skierowana do małych i średnich firm odpowiada na potrzeby polskiego rynku, który wchodzi w fazę profesjonalizacji. Doświadczenia z Europy Zachodniej pokazują, jak dobrze koncept Mail Boxes Etc. się sprawdza.

Fineffe nie ma wątpliwości, że w Polsce sieć nadal będzie przynosić zyski, również w długim okresie. Oczywiście rynek się zmienia, ale spółka przystosowuje się do zmian. Pokazały to poprzednie lata, kiedy ofertę usług kurierskich Mail Boxes Etc. stopniowo uzupełniano o poligrafię i wirtualne biuro.

To nie koniec korzyści płynących ze współpracy z globalnym franczyzodawcą. Międzynarodowy charakter sieci ułatwia współpracę z klientami wymagającymi nietypowych rozwiązań. W razie potrzeby możliwa jest kooperacja z zagranicznymi punktami Mail Boxes Etc.

Ważną kwestią jest efekt skali. Międzynarodowa spółka ma podpisane niezwykle korzystne umowy z wykonawcami usług (jak firma kurierska UPS) i dostawcami produktów. Dzięki temu oferta jest korzystna dla klienta, a jednocześnie zapewnia franczyzobiorcy wysoką marżę.

Duży gracz może pozwolić sobie na zbudowanie naprawdę skutecznej strategii marketingowej. Obok profesjonalnej reklamy lokalnej i internetowej przewidywana jest także kampania telewizyjna, pozwalająca na dotarcie do bardzo szerokiego grona odbiorców.

Mail Boxes Etc. to także nowoczesne, zachodnie podejście do franczyzobiorców. Szkolenia obejmują praktyczną stronę prowadzenia biznesu, ale również: zarządzanie operacyjne, zarządzanie ludźmi, sprzedaż i obsługę klienta czy marketing. Franczyzobiorcy w każdej sytuacji mogą korzystać z pomocy ekspertów z centrali.

Podsumowując, zaletą współpracy z międzynarodową siecią franczyzową jest to, że korzystamy z jej globalnych możliwości, wypracowanych przez lata standardów i strategii długookresowego rozwoju.

 

Mail Boxes Etc. to międzynarodowa sieć, która dużo w Polsce inwestuje. Co to oznacza dla franczyzobiorcy? Polski rynek intensywnie się rozwija, dając przedsiębiorcy duże szanse na imponujący zwrot z inwestycji. Nie zawsze jednak zauważamy możliwości znajdujące się na wyciągnięcie ręki.
MBE Poland Sp. z o.o. • ul.Domaniewska 39A • 02-672 Warszawa • KRS: 0000470144 • NIP: PL5252560416 • REGON: 146805288 • Tel. +48 22 208 29 75 • biuro@mbe.pl
Mail Boxes Etc./Punkty obsługi MBE są prowadzone na własny rachunek i ryzyko przez niezależnych operatorów - franczyzobiorców, którzy działają na mocy umowy franczyzowej pod marką MBE. Za pośrednictwem swojej sieci franczyzobiorców, Mail Boxes Etc. świadczy usługi dla firm i osób prywatnych. Logistyka i usługi kurierskie stanowią główny przedmiot działaności MBE - które MBE realizuje na rzecz franczyzobiorców poprzez umowy zawarte z głównymi krajowymi i międzynarodowymi firmami kurierskimi - wraz innymi usługami graficznymi i poligraficznymi - realizowanymi bezpośrednio lub na podstawie umów zawartych z dużymi firmami drukarskimi. Usługi promocji dla biznesu i klientów indywidualnych świadczone są w ramach działalności gospodarczej sieci partnerów każdego z franczyzobiorców MBE, poprzez Punkt obsługi lub poza nim ("farming"). Każdy partner franczyzowy jest umownie zobowiązany do wykonywania wspomnianych usług. Mail Boxes Etc. i MBE stanowią zarejestrowane znaki towarowe używane za wyłączną zgodą MBE Wordwide S.p.A (wszelkie prawa do znaków towarowych są zastrzeżone). Usługi oferowane przez poszczególne punkty obsługi MBE mogą się różnić w zależności od lokalizacji. Materiały dostępne na tej stronie internetowej, zawarte tutaj informacje oraz wszelkie inne odpowiednie powiązane dane, nie podlegają w żaden sposób kopiowaniu, rozpowszechnianiu, modyfikowaniu, odtwarzaniu, powielaniu, pobieraniu lub udostępnianiu podmiotom trzecim, bez uprzedniej zgody wyrażonej w formie pisemnej. Nie odpowiadamy za nieuprawnione użycie lub wykorzystanie materiałów udostępnionych na tej stronie internetowej, jak również informacji lub danych tutaj zawartych .