##COUNTRY##

At the moment there are no Service Centers in ##COUNTRY##.
If you are interested in opening a Center or acquiring the Licence please contact:

MBE WORLDWIDE


Wstecz
Dołącz do sieci MBE

Franczyza zagraniczna

W dobie pandemicznego upadku jednych branż, inne rozwijają się coraz prężniej. Początkujący przedsiębiorcy mają niemałe trudności z oszacowaniem ryzyka, jakie muszą podjąć w celu założenia własnej działalności i uniknięciu strat. Rozwiązaniem wielu problemów na starcie okazuje się franczyza.

 

Jak działa franczyza?

Franczyza to ścisła współpraca pomiędzy przedsiębiorcą (franczyzobiorcą) a duża firmą o pewnej pozycji na rynku (franczyzodawcą). Z uwagi na to, że franczyzodawcy udostępniają swoim partnerom sprawdzone koncepty biznesowe i obejmują opieką i wsparciem swojego partnera biznesowego, a franczyzobiorca, tym samym, zyskuje wszelkie korzyści płynące z funkcjonowania pod znakiem rozpoznawalnej i ugruntowanej marki, początkujący przedsiębiorca ma dzięki temu znacznie ułatwiony start dla swojej działalności. Jeśli jesteś osobą zainteresowaną prowadzeniem franczyzy staniesz jednak przed wyborem: czy otworzyć franczyzę krajową czy zagraniczną, współpracować z firmą lokalną czy międzynarodową?

 

Franczyza zagraniczna w Polsce

W Polsce rynek franczyzowy rozwija się obecnie bardzo intensywnie, głównie ze względu na stosunkowo niewielkie ryzyko płynące z podjęcia tej formy współpracy przez osoby otwierające własnej działalności. Polscy franczyzodawcy nierzadko posiadają już spore doświadczenie w zakresie pozyskiwania franczyzobiorców i doskonałe rozeznanie w krajowym rynku usług i produktów. Niejednokrotnie jednak ich rozwiązaniom, choć sprawdzonym w danej branży w kraju, brakuje innowacyjności i holistycznego ujęcia mogącego wynikać jedynie z doświadczenia na arenie międzynarodowej, co stanowi istotny czynnik limitujący ich rozwój. Natomiast firmy zagraniczne, które, zdobywszy ogromną biegłość w budowaniu marki na skalę globalną, wchodząc na rynek polski, wnoszą na niego zupełnie nowe rozwiązania, które wypracowały na podstawie doświadczeń z innych krajów. To sprawia, że mają znacznie większy potencjał rozwojowy.

 

Franczyza zagraniczna a franczyza krajowa

Zagraniczny franczyzodawca, który umocnił już swoją pozycję na rynku międzynarodowym, rozwija się dzięki innowacyjnym rozwiązaniom składającym się na koncept sprawdzony na różnorodnych rynkach zagranicznych. Dla przykładu: nasza marka, Mail Boxes Etc., działa obecnie w ponad 50 krajach, rozwijając w nich przeszło 1 600 centrów usługowych. Bazą naszego sukcesu jest współpraca jednostek na poziomie ponad granicami administracyjnymi, dzięki temu możemy konsultować problem wynikły w jednym kraju z punktami usługowymi działającymi za granicą. Daje nam to niepowtarzalną okazję do poszukiwania nieoczywistych rozwiązań, które możemy stosować w stale doskonalonym planie biznesowym. Budowane w ten sposób „know-how” jest gwarancją większej stabilności działalności i zawiera optymalne rozwiązania dla danego rynku. Pozwala to także zapobiegać potencjalnym problematycznym kwestiom zanim jeszcze się pojawią, ucząc się na doświadczeniach sieci w innych krajach. 

 

Siła międzynarodowej sieci franczyzowej 

Dodatkowo współpracujemy również z międzynarodowymi dostawcami usług i produktów, dzięki temu posiadamy możliwość negocjacji znacznie korzystniejszych warunków współpracy niż franczyzodawcy lokalni, ma to, w konsekwencji, przełożenie na bardzo konkurencyjne ceny naszych usług. Nasza oferta jest przez to atrakcyjna dla klientów, możliwe jest naliczenie odpowiednio wysokiej marży dla franczyzobiorcy i pomaga to utrzymać stabilny biznes.

Ponadto nasza marka jest rozpoznawalna w wielu krajach, więc nasi klienci wracają do punktów MBE nawet podczas pobytu za granicą. Centra MBE kojarzone są przez wielu turystów i ekspatów z wysoką jakością obsługi klienta, indywidualnym doborem ofert oraz niezawodnością.

Jeśli zatem jesteś zdecydowany, by nawiązać współpracę z rozpoznawalną firmą oferującą przepis na sukces, skontaktuj się z nami! Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i chętnie powitamy Cię w naszym międzynarodowym gronie Mail Boxes Etc.

Skontaktuj się z nami

MBE Poland Sp. z o.o. • ul.Domaniewska 39A • 02-672 Warszawa • KRS: 0000470144 • NIP: PL5252560416 • REGON: 146805288 • Tel. +48 22 208 29 75 • biuro@mbe.pl
Mail Boxes Etc./Punkty obsługi MBE są prowadzone na własny rachunek i ryzyko przez niezależnych operatorów - franczyzobiorców, którzy działają na mocy umowy franczyzowej pod marką MBE. Za pośrednictwem swojej sieci franczyzobiorców, Mail Boxes Etc. świadczy usługi dla firm i osób prywatnych. Logistyka i usługi kurierskie stanowią główny przedmiot działaności MBE - które MBE realizuje na rzecz franczyzobiorców poprzez umowy zawarte z głównymi krajowymi i międzynarodowymi firmami kurierskimi - wraz innymi usługami graficznymi i poligraficznymi - realizowanymi bezpośrednio lub na podstawie umów zawartych z dużymi firmami drukarskimi. Usługi promocji dla biznesu i klientów indywidualnych świadczone są w ramach działalności gospodarczej sieci partnerów każdego z franczyzobiorców MBE, poprzez Punkt obsługi lub poza nim ("farming"). Każdy partner franczyzowy jest umownie zobowiązany do wykonywania wspomnianych usług. Mail Boxes Etc. i MBE stanowią zarejestrowane znaki towarowe używane za wyłączną zgodą MBE Wordwide S.p.A (wszelkie prawa do znaków towarowych są zastrzeżone). Usługi oferowane przez poszczególne punkty obsługi MBE mogą się różnić w zależności od lokalizacji. Materiały dostępne na tej stronie internetowej, zawarte tutaj informacje oraz wszelkie inne odpowiednie powiązane dane, nie podlegają w żaden sposób kopiowaniu, rozpowszechnianiu, modyfikowaniu, odtwarzaniu, powielaniu, pobieraniu lub udostępnianiu podmiotom trzecim, bez uprzedniej zgody wyrażonej w formie pisemnej. Nie odpowiadamy za nieuprawnione użycie lub wykorzystanie materiałów udostępnionych na tej stronie internetowej, jak również informacji lub danych tutaj zawartych .