##COUNTRY##

At the moment there are no Service Centers in ##COUNTRY##.
If you are interested in opening a Center or acquiring the Licence please contact:

MBE WORLDWIDE


Wstecz
Dołącz do sieci MBE

Franczyza bez lokalu - czy to możliwe?

Coraz więcej osób poszukuje pomysłu na własny biznes, jednak boją się związanego z prowadzeniem własnej działalności ryzyka porażki i, w konsekwencji, strat. Najlepszym rozwiązaniem dla początkujących przedsiębiorców staje się franczyza, czyli skorzystanie ze sprawdzonego modelu biznesowego prężnie działającej firmy o rozpoznawalnej marce. Jednak z uwagi na chwiejny rynek wielu usług młodzi przedsiębiorcy obarczeni są mnóstwem obaw. W jaki sposób wybrać odpowiednią franczyzę, co tak naprawdę oznacza bycie franczyzobiorcą, jak dołączyć do franczyzy bez doświadczenia czy jakie są wymagania lokalowe franczyzodawcy? Na te oraz inne pytania znajdziesz odpowiedzi w naszych artykułach, w tym natomiast skupimy się na kwestiach związanych z lokalem.

 

Lokal pod franczyzę

Jednym z najważniejszych czynników udanego biznesu jest jego odpowiednia lokalizacja, którą dobiera się z uwzględnieniem specyfiki oferowanych produktów czy usług. Możliwe jest otwarcie nowego biznesu bez własnego lokalu. W takich sytuacjach skupiamy się w pierwszej kolejności na znalezieniu odpowiedniego miejsca i wyposażeniu go zgodnie ze standardami obowiązującymi w Sieci MBE. Jeśli posiadasz parterowy lokal o powierzchni 50-70 m2 z dużą witryną i miejscem parkingowym, to masz już pierwszy krok za sobą. Skontaktuj się z nami, a my oszacujemy, czy lokalizacja dobrze rokuje dla naszej współpracy.

 

Franczyza bez lokalu?

Wielu początkujących przedsiębiorców nie dysponuje na starcie odpowiednim miejscem do prowadzenia usług kurierskich czy mikrologistycznych. W MBE doskonalne zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego obejmujemy opieką naszych franczyzobiorców już od pierwszych chwil współpracy – razem znajdziemy odpowiednią lokalizację dla Twojego punktu usługowego Mail Boxes Etc. Nasz Dział Rozwoju Sieci uważnie obserwuje rynek i śledzi na bieżąco zapotrzebowanie na naszą ofertę. Wspólnie wybierzemy najlepszy lokal pod Twoją działalność dbając o to, by przyniósł szybką rozpoznawalność na lokalnym rynku, będąc jednocześnie dostosowanym pod kątem ergonomicznym i praktycznym do realizacji usług logistyczno - wysyłkowych.

 

Franczyza - kto płaci za lokal?

Z uwagi na silnie rozwijającą się branżę e-commerce, ogromny wzrost zainteresowania zakupami wysyłkowymi, coraz sprawniejsze i popularniejsze przesyłki międzynarodowe oraz sytuację pandemiczną, stale rośnie również zapotrzebowanie na usługi kurierskie, poligraficzne czy mikrologistyczne. W konsekwencji, bez względu na Twoje miejsce zamieszkania, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że właśnie w Twoim istnieje zapotrzebowanie na kompleksowe usługi Mail Boxes Etc., a Ty możesz na tym skorzystać, rozwijając swój biznes pod sprawdzoną i rozpoznawalną na całym świecie marką. Jeśli nie własnego posiadasz lokalu, ale jesteś gotów w zainwestować w jego wynajem, czekamy właśnie na Ciebie! 

 

Jak wybrać lokal pod franczyzę MBE?

Kolejnym krokiem będzie prześledzenie dostępności lokali w konkretnych rokujących dzielnicach i oszacowanie rentowności ich wynajmu tak, by zoptymalizować zyski po uwzględnieniu kosztów związanych z utrzymaniem punktu i jego wyposażeniem. Ponadto doradzimy Ci, jak zaaranżować przestrzeń i przygotować biuro w zgodzie ze standardami naszej Sieci, by podnieść jego prestiż i zachęcić potencjalnych klientów do wizyty w Twoim punkcie. Wspólnie zadbamy o satysfakcję klientów oraz nienaganny wizerunek naszej firmy, a w konsekwencji również rozwój Twojego nowego biznesu.

 

Franczyza Mail Boxes Etc. - przepis na sukces

Mail Boxes Etc. posiada ponad 40-letnie doświadczenie w branży logistyczno - wysyłkowej i ugruntowaną pozycję na rynku usług kurierskich. Kilka tysięcy punktów franczyzowych na całym świecie świadczy o skuteczności naszego planu biznesowego i jest podstawą naszego ciągłego rozwoju. Z troską i zrozumieniem podchodzimy do naszych franczyzobiorców i wspieramy ich na każdym etapie naszej współpracy. Jeśli zatem planujesz założyć własną działalność, a jednocześnie chciałbyś zminimalizować ryzyko strat, nasza oferta franczyzowa jest dla Ciebie, nasz Dział Rozwoju Sieci czeka Twoje zgłoszenie.

Skontaktuj się z nami

MBE Poland Sp. z o.o. • ul.Domaniewska 39A • 02-672 Warszawa • KRS: 0000470144 • NIP: PL5252560416 • REGON: 146805288 • Tel. +48 22 208 29 75 • biuro@mbe.pl
Mail Boxes Etc./Punkty obsługi MBE są prowadzone na własny rachunek i ryzyko przez niezależnych operatorów - franczyzobiorców, którzy działają na mocy umowy franczyzowej pod marką MBE. Za pośrednictwem swojej sieci franczyzobiorców, Mail Boxes Etc. świadczy usługi dla firm i osób prywatnych. Logistyka i usługi kurierskie stanowią główny przedmiot działaności MBE - które MBE realizuje na rzecz franczyzobiorców poprzez umowy zawarte z głównymi krajowymi i międzynarodowymi firmami kurierskimi - wraz innymi usługami graficznymi i poligraficznymi - realizowanymi bezpośrednio lub na podstawie umów zawartych z dużymi firmami drukarskimi. Usługi promocji dla biznesu i klientów indywidualnych świadczone są w ramach działalności gospodarczej sieci partnerów każdego z franczyzobiorców MBE, poprzez Punkt obsługi lub poza nim ("farming"). Każdy partner franczyzowy jest umownie zobowiązany do wykonywania wspomnianych usług. Mail Boxes Etc. i MBE stanowią zarejestrowane znaki towarowe używane za wyłączną zgodą MBE Wordwide S.p.A (wszelkie prawa do znaków towarowych są zastrzeżone). Usługi oferowane przez poszczególne punkty obsługi MBE mogą się różnić w zależności od lokalizacji. Materiały dostępne na tej stronie internetowej, zawarte tutaj informacje oraz wszelkie inne odpowiednie powiązane dane, nie podlegają w żaden sposób kopiowaniu, rozpowszechnianiu, modyfikowaniu, odtwarzaniu, powielaniu, pobieraniu lub udostępnianiu podmiotom trzecim, bez uprzedniej zgody wyrażonej w formie pisemnej. Nie odpowiadamy za nieuprawnione użycie lub wykorzystanie materiałów udostępnionych na tej stronie internetowej, jak również informacji lub danych tutaj zawartych .